02 червня відбувся звітний концерт танцювальних колективів Надвірнянського району “Візерунок”, “Водограй”, “Едельвейс” на підтвердження звання “народний” та “зразковий”. Символічно концерт відбувався в рамках міського свята присвяченого Дню захисту дітей. Локально концерт відбувався біля міського озера, а організація заходу відзначилась фестивальною формою дійства. Щодо колективів то варто зазначити, що ті на перебувають високому виконавському рівні, також мають розмаїту костюмовану базу. Хореографи постановники (керівники колективів) перебувають в постійному пошуку репертуарної бази та нових форм втілення народного фольклору в танці (танцювальний малюнок) а також налагоджено хороші стосунки між керівниками та учасниками танцювальних колективів. Рішенням атестаційної комісії у складі: Директора НМЦКіТП – Світлани Панько; завідувача відділу аматорської творчості НМЦКіТП – Василя Гринюка; провідного методиста НМЦКіТП – Олега Деркача підтверджено звання “народний” та “зразковий”.[/vc_column_text][vc_media_grid grid_id=”vc_gid:1562592670752-39d010e5-0584-5″][vc_column_text]03 червня в м.Снятин, проведений майстер клас з сценічного руху Василем Гринюком (завідувачем відділу аматорської творчості НМЦК і ТП) для зразкового вокального колективу “Олімпія” – керівник Заслужена артистка України Ірина Зіньковська. Шквал позитивних емоцій та докорінна зміна пластичного поводження дітей на сцені за короткий, двохгодинний час – це основний результат запланованого та проведеного майстер класу. Щира подяка дітям та керівництву за плідну творчу співпрацю.[/vc_column_text][vc_media_grid grid_id=”vc_gid:1562592756813-794cf241-d3f6-10″ include=”11179,11180″][vc_column_text]03 червня в НМЦКіТП розпочали роботу курси підвищення кваліфікації викладачів мистецьких шкіл класу образотворчого мистецтва.[/vc_column_text][vc_media_grid grid_id=”vc_gid:1562592851299-71500c59-e7a4-4″][vc_column_text]04-05 червня навчання проходило на базі Надвірнянської ДХШ. Про організацію навчально-виховного процесу в художній школі розказала директорка Бондаренко Надія Дмитрівна. Цікаво проходили заняття Пак Н.Я. – “Традиційна витинанка у сучасному контексті”, Гречко М.Ю – “Арт терапія, як метод саморозвитку…” В рамках курсів проведений майстер клас “Предмет за вибором – ткацтво”, викладачем Надвірнянської ДХШ Алієвою Н.В. Курсантам було проведено екскурсію в музей історії Надвірнянщини, а також пленер на території Пнівського замку. [/vc_column_text][vc_media_grid grid_id=”vc_gid:1562592974443-3ed8d226-f98c-1″][vc_column_text]06 червня відбулося прослуховування НА жіночого академічного хору «Мелодія» Івано-Франківського ЦНД (керівник – Світлана Щербій) на предмет підтвердження звання «народний». НА хор «Мелодія» представив програму виступу, у якому були твори зарубіжних композиторів, українських композиторів-класиків, пісні сучасних українських композиторів. Хор продемонстрував жанрово-стильову різноманітність, виконавську майстерність, добрі культуру звуку, чистоту інтонування, фразування, дикцію, динаміку, емоційність, сценічну культуру (зокрема, пошиті нещодавно нові костюми). Атестаційна комісія у складі: заступника директора НМЦК і Т Прикарпаття А.Заліщука, провідного методиста НМЦК і Т Прикарпаття С.Лещишин та художнього керівника Івано-Франківського НД «Княгинин» Л.Терлецької прийняла рішення порушити клопотання перед колегією управління культури, національностей та релігій ОДА про підтвердження звання «народний» вищеназваному колективу.[/vc_column_text][vc_media_grid grid_id=”vc_gid:1562593428899-ba70db0c-f8e2-7″][vc_column_text]09 червня в смт.Богородчани, Івано-Франківської обл. відбувся обласний фольклорний фестиваль “Бойківська ватра”. Святкування розпочались святковою ходою учасників фестивалю та урочистим відкриттям, яке плавно перейшло в концертну програму, за участю творчих колективів Бойківщини. О 18.00 год. розпочався концерт муніципального оркестру народної музики “Рапсодія” ОММК м.Івано-Франківська. О 20.00 год. Відбулося запалення фестивальної ватри та виступи фольклорних колективів Богородчанського району. Також у програмі були: літературна кав’ярня, містечко майстрів, майстер-класи, дитяче містечко “Розваги маленьких бойків”, виставки робіт “З бойківської скрині”.[/vc_column_text][vc_media_grid grid_id=”vc_gid:1562593510288-0ee38af3-558c-8″][vc_column_text]12 червня в НМЦКіТП відбувся обласний семінар директорів, завідувачів методичними кабінетами районних, міських Палаців, Будинків культури, Народних домів та директорів базових клубних закладів ОТГ з питань охорони навколишнього середовища. Відкрила семінар директорка установи Світлана Панько, після чого учасникам було представлено тематичний масовий захід “Бережи мене, цінуй, людино…” (режисер Іванна Мошура). У заході брали участь: квартет бандуристок “Гердан” ПНУ ім. Василя Стефаника, керівник Віолетта Дутчак, зразковий аматорський танцювальний колектив “Дивоцвіт” Народного дому с.Задністрянськ Галицького району, керівник Олександр Заставний, cолістка Богородчанського районного Палацу культури, Тетяна Бариляк (BARVA), народний аматорський оркестр народних інструментів “Візерунок” Богородчанського районного Палацу культури, керівник Петро Яремчук. Друга частина обласного семінару директорів, завідувачів методичними кабінетами районних, міських Палаців, Будинків культури, Народних домів та директорів базових клубних закладів ОТГ з питань охорони навколишнього середовища проходила на природі, де за участі семінаристів було проведено тематичну розважально-конкурстну програму “Поклик природи”, директоркою НМЦКіТП Світланою Панько. Також в рамках цієї програми працівники відділу культурно-просвітницької роботи провели екологічну вікторину та тематичну гру “Павутина життя”. В ході обласного семінару прочитана лекція “Природоохоронні території області як основа формування екологічної культури ” наукового співробітника відділу природи обласного краєзнавчого музею – Орисі Кащишин. Методичні рекомендації з питань екологічного виховання надала провідний методист НМЦКіТП – Галина Бегметюк.[/vc_column_text][vc_media_grid grid_id=”vc_gid:1562593723276-0ef0f924-e28f-2″][vc_column_text]12 червня в НМЦКіТП організована і проведена обласна хорова лабораторія. Головним хормейстер був відомий хоровий диригент з м. Івано-Франківська Володимир Рудницький, керівник НА камерного хору «Воскресіння» НД «Княгинин». На лабораторії відбулася презентація СД дисків хору «Воскресіння», а саме «Божественної Літургії» Миколи Леонтовича та духовних хорових концертів Дмитра Бортнянського На хоровій лабораторії було присутньо 60 керівників хорів та методистів з вокально-хорового жанру. Впродовж практичних занять Володимир Рудницький розучив три твори:
- «З нами Бог» П.Турчанінов;
- «Царю небесний» М.Леонтович;
- «Ой там за лісочком» української народної пісні в обробці А.Авдієвського.
- Була надана практична і методична допомога.