Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках, включаючи євреїв, ромів, червоноармійців, комуністів, підпільників ОУН, в’язнів Сирецького концтабору, «саботажників», порушників комендантської години та пацієнтів психіатричної лікарні ім. Павлова.
Масовий розстріл євреїв 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль». Розстріли в Бабиному Яру почалися одразу після захоплення Києва нацистами у вересні 1941 року і тривали до кінця окупації міста. Наймасштабнішою акцією стали події 29–30 вересня, коли було вбито майже 34 тисячі київських євреїв. Операцію назвали «гросакцією», формальним приводом для якої стала радянська диверсія зі знищення Хрещатика.
Виконавцем розстрілів була зондеркоманда 4а під орудою Пауля Блобеля, яка також здійснювала масові вбивства євреїв у інших містах України.
Цей день вшановуємо відповідно до Постанови Верховної Ради України від 5 липня 2011 року № 3560-VI.
